Loděnice Vltava
Přihlášení

 

Náš vodácko-turistický oddíl

vznikl spojením dvou obdobně zaměřených dětských oddílů a to Mořských Vlků a Tygrů. I nadále spojuje nadšence o vodní turistiku s rozmanitými doprovodnými aktivitami.

Scházíme se celoročně a to ve čtvrtek od 16:45 hod. v loděnici na Libeňském ostrově, kde nejenom cvičíme a trénujeme na vodě, ale též probíhá další oddílová činnost dle ročního období.

Od jara do podzimu se snažíme maximálně využít výhod, které nám poskytuje zázemí a umístění loděnice hned u vody. A tak v našem rameni Vltavy cvičíme naše členy a nováčky jak jezdit na kanoi a kajaku (včetně eskymáckých obratů) a mnoho dalšího co s vodou souvisí (např. jak si opravit loď, pádlo, pomoci si apod.).  Též to nemáme daleko na oba slalomové kanály v Praze – na Štvanici a do Troji. Takže občas jsou naše čtvrteční schůzky tam. V areálu loděnice je pak k dispozici osvětlené umělé hřiště, vhodné k mnoha aktivitám (oblibě se těší především fotbal, florbal, basket, vybíjená) a veliká klubovna.

A protože v tomto období skoro pořád někde něco teče (buď řeka, nebo alespoň potok), jsou naše výjezdy za vodou poměrně dost časté. Zvláště, když máme raději divokou vodu než nekonečné říční voleje. Jako oddíl jsme rovněž tradičním účastníkem Českého poháru vodáků a každý náš člen je registrován v Českém svazu kanoistů. A tak se v závislosti na svých schopnostech můžete těšit na splouvání Sázavy, Ohře, Otavy, Vltavy, Teplé, Střely, Blanice, Jihlavy, Svratky,Úhlavy, Hamerského a Vavřinéckého potoka a dalších toků.

Celoroční činnost je pak doplněna i o akce pěší turistiky (často pod širákem), poznáváním historických památek, štol, jeskyní a dalšího zajímavého v naší vlasti. 

Během zimních měsíců na vodu moc nejezdíme a tak se učíme zacházet s mapou, buzolou, vázat uzle, morseovku, šifrovat ... a mnoho dalších méně či více užitečných věcí a dovedností. Stále více času věnujeme též zásadám bezpečnosti na vodě a vodní záchraně a první pomoci.

Tradičně pak máme v oddíle celoroční hru, výkonnostní tabulky našich členů a zkoušíme co nás zaujme. Většina z nás pak propadla kouzlu Air-softu na který si též najdeme při našich akcích a schůzkách čas.

Takže pokud by tě naše činnost zaujala a měl(a) bys zájem se k nám přidat, kontaktuj nás na emailu vmachnik@seznam.cz nebo zavolej na tel. 606 750 958 případně na 774 154 104, kde se dozvíš více. Nové členy přijímáme celoročně. 

Loděnice Vltava | Libeňský ostrov, Praha | lodenice na gmail tečka com